Kam na liposukci?

Opravdová kryolipolýza… Kam na liposukci zmražením?

Jak si vybrat kliniku, kde proceduru podstoupit?

Kryolipolýza, tedy liposukce zmražením tukových buněk je unikátní a patentovaná technologie splňující přísná kritéria FDA. Díky své klinicky ověřené účinnosti, efektivnosti a rychle rostoucímu zájmu o tuto metodu liposukce se na vlně zájmu snaží “plout” mnohá kosmetická centra, která touto technologií ve skutečnosti vůbec nedisponují a odvolávají se na ověřenou účinnost procedury. Procedura je však účinná právě díky patentované technologii. Vlastníkem takového patentu je americká společnost Zeltiq Coolsculpting, která tuto technologii vyvinula a jako jediná tuto technologii ve svých přístrojích využívá a vyrábí.

Odbornost

Opravdová kryolipolýza je prováděná přístrojem v klasifikaci lékařský, tedy podléhá zvláštním podmínkám a tedy musí jej obsluhovat pouze zdravotní personál. Ptejte se vždy na jméno garantujícího lékaře.

Zkušenosti a úbytky.

Každý vám odpoví, že má ty nejlepší úbytky a mnoho zkušeností, ptejte se tedy, jak dlouho daná klinika přístroj vlastní, jak dlouho jej požívá, kolik obsloužili klientů. Zda je klinika známá a jak dlouho funguje.

Doba ošetření

Vždy se ptejte na dobu ošetření. Rozsáhlé klinické studie při vývoji kryolipolýzy prokázaly, že ideální doba ošetření jedné partie je celých 60 min. Partií lze provést několik během jednoho sezení, doba na žádné partii však nesmí přesáhnout oněch 60 min. Opakovat lze danou partii opět po 8 týdnech.
Z mnoha diskuzí vyplývá, že druhým nejčastějším podvodem na slevových portálech hned po nekvalitních levných přístrojích je právě minutáž, většinou vždy méně než 60 minut.

Ptejte se na název přístroje, výrobce a zemi původu.

Právě nekvalitní přístroje, napodobeniny nebo kosmetické přístroje jsou nejčastějším podvodem mnoha salonů na slevových portálech. Jistě jste již slyšeli o chladících destičkách, které vám jen přikládají na tělo a chladí, což je jediný jejich efekt. Nejrůznější “vynálezy” a údajné spojení raidofrekvence a kryolipolýzy, jediné kryo v těchto vynálezech je, že ochladí, co radiofrekvence zahřála, ale v žádném případě nedochází k procesu kryolipolýzy.
Opravdová kryolipolýza musí tukovou řasu pevně nasát do speciálního aplikátoru, kde ji pak z každé strany chladí na pevně stanovenou teplotu. I tyto přistroje s nasátím se již objevily, ale důležitá je zde právě přesná patentovaná technologie společnosti Zeltiq Coolsculpting. Objevily se mnohé případy popálenin způsobené nejen neodborným zacházením, ale hlavně díky přístrojům bez patentované technologie a příslušných klinických studií.

Prostory a vybavení

Zjistěte si, kde se klinika nachází, jakou má reputaci, jací lékaři za ní stojí. Mnohdy už samotné fotografie prostoru napoví o úrovni daného zařízení a kvalitách personálu.
Mnohdy jde o malá kosmetická studia, která zakoupila levné přístroje na kryolipolýzu s tím, že danou proceduru umístí rovnou na slevové portály.

Personál

Ptejte se na odbornost. Zda proceduru neprovádí pouze kosmetička. Opravdovou kryolipolýzu musí provádět vždy zdravotní personál ! Ptejte se kdo je odborný lékař kliniky !
Zjistěte si na webových stránkách kliniky o zkušenostech vedoucích lékařů.
Kryolipolýza má i svá omezení, vždy musí zdravotní personál s každým klientem projít zdravotní anamnézu každého klienta.

Cena

Záleží na rozumném úsudku každého, zda si opravdu myslí, že za necelou tisícovku docílí stejného výsledku jako chirurgické liposukce, které stojí desitky tisíc.

Certifikát FDA

Tolik diskutované FDA. Salony lživě uvádějí, že mají certifikovaný přístroj nebo FDA certifikát. Pravdou však je, že nemají. Chtějte FDA osvědčení vidět, jedná se o zprávu od americké vládní organizace FDA o účelu použití a zprávě o klinických studiích s přesnými daty certifikace.

Společnost Zeltiq Coolsculpting ve světě způsobila tolik rozruchu právě díky účinnosti kryolipolýzy (liposukce zmražením). Po celém světě podstoupilo a prověřilo tuto proceduru již mnoho spokojených klientů, ale i odborné veřejnosti.
Je to tedy jen na rozumném uvážení každého. S rozmyslem vyberte, jakou proceduru chcete skutečně podstoupit.